روشهای غلبه بر کم رویی

روستای شمشیر شمشیر امروز

کمرویی شرایط ناتوان کننده ای برای اغلب افراد پدید می آورد و مانع از ایفای نقش در موقعیتهای اجتماعی و بیان دلمشغولیها و درخواست ازدواج از شخص مورد علاقه خود میگردد.

واقعیت این است که اغلب انسانها دقیقا" از همان شخصیت دلخواه طرف مقابلشان برخوردارند ولی بدلیل کمرویی و ترس، از بیان درخواست ازدواج طفره میروند و اغلب توسط معشوقه اشان مورد شکوه و شکایت قرار میگیرند. اینگونه افراد فقط به ملاقات و قرارهای عاشقانه اکتفا کرده و گام بلندتری بر نمیدارند . اگر کمرویی شما را از رسیدن بفرد مورد علاقه تان باز میدارد به مطالعه خود ادامه داده تا بیاموزید چگونه میتوانید بر آن چیره شوید.

از شما شروع میشود

هنگامی که کمرویی خود را که مستلزم پایداری و گذشت زمان است پشت سر گذاشتید خواهید دید به چه اندازه زندگی شما دچار تحول میشود. در این زمان با ترس کمتری به سراغ چیزهایی که می خواهید خواهید رفت. در اینجا رازی نهفته است: تا بحال اتفاق افتاده که داخل اطاقی شوید و آن احساس دستپاچگی و اضطراب به شما دست بدهد. به خاطر داشته باشید که اغلب افرادی که ملاقات می کنید خود آنقدر سرگرم و دل واپس این میباشند که دیگران در موردشان چگونه می اندیشند که دیگر متوجه شما نخواهند شد تا بتوانند درمورد شما قضاوت کنند

روستای شمشیر تصاویر روستای شمشیر

شماره 1

از خانه خارج شده و معاشرت کنید

به فعالیتهایی ملحق گردید که همواره در ارتباط با دیگران باشید. مانند باشگاه، کلاسهای ورزشی، کلیسا، انجمنهای دانشجویی و کلوب های تفریحی. دراین محیطها همواره باید اجتماعی بوده و با مردم معاشرت کنید. پس از مدتی خواهید دید برایتان عادی و راحت می گردد. از آن گذشته ملاقات شما با افراد دلخواه و جذاب عملا تضمین خواهد شد. و میتوانید مطمئن باشید با همسر مورد علاقه خود دیدار خواهید کرد.

شماره 2

از طرد شدن نهراسید

قهرمانان برجسته مشت زنی درحالی پا بمیدان میگذارند که احتمال شکست برایشان وجود دارد. به همین ترتیب شما نباید انتظار داشته باشید همیشه موفق باشید. هیچ چیز 100% نیست. بنابراین رویارویی با یک فرد را بعنوان یک تجربه آموزنده درنظر بگیرید. ترفند کار در این است که خودآگاه (تمرکز حواس بخود) نباشید. کمرویی، تردید و دودلی هنگامی رخ میدهد که شما به عیوب و نقایص خود فکر می کنید. در عوض افکارتان را سراسر به شخصی که در حال گفتگو هستید متمرکز گردانید. هم شما اضطراب خود را از خاطر خواهیدبرد و هم اینکه طرف مقابل از توجه شما خرسند و مشعوف خواهد شد.

شماره 3

با افراد بسیاری صحبت کنید

از گپ زدن با هرشخصی که ملاقات می کنید ابا نداشته باشید. از پیر زن سالخورده ای که برای خرید به بقالی آمده تا تحویلدار بانک. بقول معروف کار نیکوکردن ازپرکردن است. اغلب مردم از عدم وجود ارتباط بین افراد ابراز تاسف میکنند. بنابراین صمیمیت شما با اسقبال مواجه خواهد شد و اگر هم چنین نشد به آن اعتنا نکنید. افرادی که با شما با تکبر رفتار می کنند احتمالا انسانهای کمرویی هستند که هیچگاه جسارت غلبه بر کمروییشان را نداشته اند.

شماره 4

گوش دادن را بیاموزید

همواره شما صحبت نکنید اجازه دهید دیگران هم در مورد خودشان مدتی پرحرفی کنند. چیزی بخصوص خانم ها بسیار دوست دارند. سوالات سرگشاده ای بپرسید که احتیاج به پاسخ طولانی دارند و خودتان بنشینید و تنها گوش دهید. هرگاه گفتگو در حال از آب و تاب افتادن بود موضوع جدیدی را آماده داشته باشید.و برای کاهش سختی باز کردن سرصحبت همواره موضوعات آغاز گر در اختیار داشته باشید تا گفتگو از آب تاب نیافتد.

شماره 5

همه چیز را بخود نگیرید

اگر می خواهید در گزینش همسر کامیاب شوید، لزومی ندارد شما هر اظهار عقیده ای مانند شوخی و طعنه هایی که طرف مقابل احتمال دارد بسوی شما روانه کند را بعنوان یک توهین بخود تلقی کنید. مردم اغلب چیزهایی را میگویند که هیچ مقصود و منظوری از آن ندارند. وقتی که آنها آزاری به شما نمی رسانند، برخوردن لزومی ندارد. هرچند گاهی اوقات مردم نظرات نابجا و بی موردی می دهند که در این حالت شما می باید قاطعانه از خودتان دفاع کنید.

 شماره 6

توقعات خود را کاهش دهید

هنگامیکه با فردی صحبت میکنید انتظار هدف غایی خود را در سر نداشته باشید. تنها با جریان کار همسو گردید. شگفت زده خواهید شد که به چه سادگی همه چیز هموار می شود. اگر شما در این اندیشه نباشید که حتما" باید در انتها به چیزی دست پیدا کنید و خونسردی خود را حفظ کنید، در پایان به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

شماره 7

اشخاص را زیاد بزرگ نکنید

 همانند نکته فوق، اهمیت ویژه ای را بفردی که با وی صحبت میکنید قائل نشوید. هرگاه اینگونه جلوه دهید که او برای شما بی اندازه ممتاز میباشد، او نیز شروع خواهد کرد به همین منوال فکر کردن. به وی بعنوان یک انسان با تمام معایب و خصوصیات یک فرد عادی نگاه کنید. گفتگو کردن در حالت برابر، بسیار دلپذیرتر از صحبت کردن با تکبر و یا با چشم حقارت خواهد بود.

شماره 8

به افراد به دید ابزارهای جنسی ننگرید

 هنگامی که با یک فرد صحبت میکنید به وی به چشم یک نشان پیروزی جنسی نگاه نکنید بلکه به عنوان یک انسان همانند خودتان وی را تصور کنید. در نظر گرفتن محض مسائل جنسی در نزدیک شدنتان نمایان خواهد گشت و خانم ها قادر هستند آقایانی را که تنها با انگیزه جنسی قدم برمیدارند را تشخصی دهند.

 

 شماره 9

 مراحل را آهسته طی کنید

انتخاب همسر را همچون برنامه ای 12مرحله ای در نظر بگیرید. با یک لبخند شروع کنید، به تمام افراد نشان دهید (نه تنها به دختران جذاب و زیبا) که شما صمیمی و قابل نزدیک شدن می باشید. در روزهای بعد با گفتن سلام جلو بروید. چند روز بعد از آن در گفتگویی کوتاه شرکت کنید. به کار خود ادامه دهید تا بتدریج با دیگران صمیمی گردید و خواهید دید که به آن دشواری که میاندیشید نیست. هرگاه اشتباه بزرگی مرتکب شدید آن را فراموش کنید. اغلب افراد بخشنده تر از آن چه شما تصور میکنید هستند.

اگر شخص موردعلاقه شما زیبا است و این باعث وحشت و دست پاچگی شما میشود مراحل "میزان زیبایی" را بتدریج طی کنید: با نزدیک شدن به فردی با زیبایی معمولی و متوسط که نسبت به آنها اعتماد بنفس دارید شروع کنید. هنگامی که با آنها احساس راحتی کردید بسراغ فرد زیبا تری بروید و به همین منوال ادامه دهید.توجه داشته باشید که نزدیک شدن بفردی لزوما" نباید جنبه عاطفی داشته باشد مثلا"میتوانید در مباحثات علمی و یا موضوعات کاری با او شریک شوید.

 شماره 10

با دوستان خود تمرین کنید

عامل اصلی در کمرویی، ترس از عدم پذیرش (طرد شدن) است. این عامل را توسط نزدیک شدن و برگزیدن فردی برای دوست و یا برادر خود از میان بردارید. از آنجایی که غرور خودتان در معرض خطر نمی باشد کمتر از نزدیک شدن حذر خواهید کرد. شما خواهید دید که مسئله شاقی نیست و خواهید خواست در فرصت بعد برای خودتان نامزدی را انتخاب کنید.

 

 

روستای شمشیر شمشیر امروز

/ 0 نظر / 14 بازدید