محرم اسرار باش

تصور کنید زندگی طوری پیش رود که یک روز از خواب بیدار شوید و ببینید همسرتان برایتان صبحانه آماده کرده است، با رزرو کردن یک جای مناسب در یک کنسرت مورد علاقه‌تان شما را ذوق‌زده می‌کند، وقتی احساس بی‌حوصلگی می‌کنید برای خانواده تدارک سفر می‌بیند و از هر فرصتی استفاده می‌کند که در گوشتان زمزمه محبت سر دهد و هیچ موقعیتی را برای ستودن شما از دست نمی‌دهد. همسری که دست و دلباز باشد و در هدیه گرفتن برایتان هیچ کوتاهی نکند، مناسبت‌های زندگی‌تان را سرسری نشمارد.

محرم اسرار باش: 

اگر می‌خواهید از همسرتان رازهای عاشقانه و عاطفی‌اش را بشنوید باید با او یکدل شوید و در مقابل حرف‌های درستش را پذیرا باشید. یک مرد برای این که از احساساتش حرف بزند، باید در مقابل همسرش احساس امنیت کند. او باید فکر کند احساساتش برای شما ملموس و قابل پذیرش است و بدون این که در موردش قضاوت کنید او را می‌شنوید.

اگر می‌خواهید حرف یکدیگر را بشنوید، قضاوت را کنار بگذارید. انسان از مورد قضاوت قرار گرفتن و متهم شدن به خاطر حرف‌هایش گریزان است.

تحلیل‌گر باش نه غیب‌گو: مردها بیشتر اهل عمل هستند تا حرف. اگر همسرتان روزبه‌روز تلاش و انگیزه‌اش برای پیشرفت بیشتر می‌شود، در حمایت کردن و مراقبت از شما تلاش بیشتری می‌کند و از شیوه‌های تفریح شما لذت می‌برد و با آدم‌هایی که دوستشان دارید می‌جوشد، یعنی عاشق شماست. حالا شما کافی است قادر باشید رفتارهایش را تحلیل کنید. اما سعی نکنید غیب گو باشید. مثلا وقتی همسرتان تاخیر می‌کند، بگویید: من می‌دانم الان رفته خانه مادرش.

یا وقتی زبان باز کند که بگوید چه می‌کرده، زود حرفش را قطع کنید و بگویید می‌دانم لابد می‌خواهی بگویی کارتان سنگین شده و مجبور شدی اضافه کاری بایستی. همان دروغ‌های همیشگی!

مردی که دوستتان دارد شاید مدام این کلمه را نگوید، اما سعی می‌کند عادت‌هایی که شما دوست ندارید را کنار بگذارد و شما را خوشحال کند.

شما به همان راحتی که گریه می‌کنید می‌توانید از احساسات خود صحبت کنید، زیرا شما یک زن هستید و قدرتمند بودن در ژن‌هایتان ریشه نکرده است، اما مرد چه قدرتمند باشد چه نباشد باید چنین نشان دهد و این در خونش رسوخ کرده است. بنابراین او باید جایی بسیار امن و مطمئن از لاک قدرت خود خارج شود و پاشنه آشیلش را به شما نشان دهد. به او آرامش و یکرنگی هدیه کنید تا با شما احساس امنیت کرده و احساساتش را بیان کند.

شما هم می‌توانید احساسات خود را بیان کنید، اما از مقصر شمردن او پرهیز کنید و سعی نکنید با دادن احساس گناه به همسرتان از او تفقد و توجه به دست آورید.

شیوه‌ای که او در میان جمع با شما برخورد می‌کند یکی از مهم‌ترین نشانه‌هاست. دفاع از شما در برابر برخوردهای نادرست، تعریف از شما در جمع و تشکر از زحمات شما در مقابل مهمان‌ها بعد از یک مهمانی شام نشان می‌دهد که او عاشق شماست.

احساستان را به اندازه خرج کنید: گفتن بی‌وقفه از احساسی که دارید می‌تواند نتیجه برعکسی داشته باشد چون که مرد شما وقتی این قدر زیاد و اغراق شده در معرض حس‌تان قرار می‌گیرد آن را جدی نخواهد گرفت بلکه خودش هم گارد بیشتری می‌گیرد و سعی می‌کند آنچه در او می‌گذرد را با شما در میان نگذارد.

بخصوص اگر حس کند شما رازدار نیستید و در مورد احساس او با دیگران صحبت می‌کنید.

شیوه‌های نمونه بودن:

اغلب مردان امروزی سراغ زنانی می‌روند که نسبت به بقیه دخترها توانمندتر هستند. زیبایی نیز یکی از عوامل اولیه انتخاب است.

شکایت و گله‌گذاری را کنار بگذارید و در پیچ و خم زندگی در کنار همسرتان باشید و سررشته دخل و خرج زندگی را به دست بگیرید.

کاری کنید مورد تحسین خانواده باشید این کار به همسرتان حس غرور و قدرشناسی می‌دهد.

او را همان‌طور که هست بپذیرید و تغییر را به عهده خودش بگذارید.

روابط خوبی با خانواده‌اش برقرار کنید و در گسترش ارتباطات خانوادگی و اجتماعی به او کمک کنید.

منطقی و قدرتمند و با اعتماد به نفس باشید‌تا همیشه پیشرفت کنید.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید